O nás

Pavel „PAULIE“ Tarant – zpěv/řev
Jirka „GEORGE“ Jícha – kytara
Honza „JOHNY“ Havlíček – kytara
Tomáš „SATANAS“ Gabriel – baskytara
Ondra „OZZY“ Ziegler – bicí

Metalová smečka Epidemy vznikla v Rožďalovicích v roce 2005. Zakládajícími členy byli Jirka Jícha (kytara) a Pepa Čuda (bicí) . Protože ve dvou se muzika dělat nedá, přidali se Martin Maršíček (kytara) a Jirka Franc (baskytara). Jako poslední tuto sestavu doplnil Míra „Müra“ Plocek (zpěv). V tomto složení kapela fungovala od roku 2006 do 2008. Odehrála nespočet úspěšných koncertů v klubech, na festivalech a motosrazech. Z kraje roku 2008 kapela vydala EP „Rány osudu“.

Po roce 2008 se skupina odmlčela až do roku 2014, kdy se členové Míra Plocek, Jirka Jícha a Pepa Čuda opět dali dohromady. Po krátkém hledání nového basáka nastoupil do sestavy Roman Hampl. Bohužel ani tato sestava nevydržela a kapele se podařilo odehrát pouze jeden koncert na festivalu Bornflossrock v Žacléři.

Romana Hampla v létě r.2015 vystřídal mladý Lukáš „Gába“ Gabriel. Jeho příchodem kapela ožila a  v listopadu vydala EP „Peklo si tě najde!“ . Následně vystoupila na několika úspěšných koncertech.

V březnu 2016, po delších neshodách, Epidemy opustil bubeník Pepa Čuda a jeho post obsadil Jarda „Heineken“ Heikenwälder. V této sestavě měla kapela velké ambice a odehrála nepočet koncertů.

V červenci 2017 však náhle a nečekaně odešel zpěvák Müra Plocek do metalového nebe a život v kapele se zadrhl. Po nějaké době, když jsme dokázali strávit tu hroznou věc, jsme si řekli, že chceme pokračovat dál. Ne pro to otřepané : Müra by to tak chtěl, ale proto, že jsme to chtěli my, abychom tím i jemu vzdali poctu.

V únoru 2018 do kapely přišel zpěvák Roman „KOBRA“ Gracias a kapela dostala nový náboj pokračovat, i když to zpočátku nebylo úplně jednoduché ….. 

V listopadu 2018 nahradil Lukáše Gabriela Tomáš Gabriel (jen taková drobná rodinná výměna)  a následně nás opustil i bubeník Jaroslav Heikenwälder. Na jeho bubenický post usedl skvělý Vlasta Bronec. Po dohodě jsme obsadili v kapele po letech i druhou kytaru, které se výborně ujal Honza „Johny“ Havlíček.
Na podzim 2019 vydala kapela 2 singly „Apokalypsa“ a „Zůstaň se mnou“ a na první uvedenou věc jsme natočili videoklip.
V březnu 2020 opustil rozjetý vlak bubeník Vlasta Bronec a pro zbytek kapely nastala doba turbulentní a ne úplně pozitivní. Po dlouhém hledání a několika zmařených pokusech se podařilo najít toho správného bijce a naši dlouho uvolněnou bubenickou stoličku utáhl a obsadil mladý a energický Ondra „OZZY“ Ziegler.
V roce 2022 začíná práce na novém CD. Na jaře nahráváme ve studiu The Burn tři a na podzim další čtyři pecky a v únoru 2023 vychází nabroušené CD „Zrůdy v nás“. Následně zpěvák Roman „Kobra“ Gracias oznamuje odchod z kapely a na jeho místo ihned nastupuje Pavel „Paulie“ Tarant.
Pevně věříme, že sestava se ustálila a teď už se jen budeme těšit na to, až se potkáme na nějaké pořádné akci !!!! EPIDEMY RULES !!!!